UPADKI I POŚLIZGNIĘCIA

Niby nic

 

Zdarzyło Ci się upaść na nieodśnieżonym chodniku czy poślizgnąć i przewrócić na śliskich schodach obok Twojego bloku? Być może na szczęście wyszedłeś z tego bez szwanku. Jednak często akceptujemy sytuację, w której jednak coś się nam dzieje i skręcamy sobie nadgarstek lub nogę w kostce. W każdej takiej sytuacji, gdy doznajesz nawet niewielkiego uszczerbku na zdrowiu, przysługuje Ci prawo do odszkodowania.

 

Co i gdzie?

 

Za utrzymywanie większości powierzchni w należytym stanie odpowiadają konkretne podmioty. Dotyczy to nie tylko dróg czy chodników, ale także ciągów komunikacyjnych na osiedlach, klatek schodowych, zakładów pracy,j restauracji, sklepów czy urzędów. Chodzi nie tylko o odśnieżanie i utrzymanie ich w czystości, ale także o odpowiednie zabezpieczenie antypoślizgowe oraz zapewnienie właściwych poręczy.

 

Skutki

 

Jeżeli przydarzył Ci się wypadek w takich okolicznościach, możemy pomóc Ci w uzyskaniu odszkodowania. Jego wysokość oraz zakres zależy od konkretnych okoliczności. Będzie to m.in. zwrot kosztów leczenia oraz zadośćuczynienie za ból i cierpienie.

 

 

[recaptcha]

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z Ustawą z 29.08.1997 o Ochronie Danych Osobowych (Dz. Ust. Nr 133, poz. 883).(wymagane)
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych przez Clarum Sp. z o. o. zgodnie z art. 23 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2014, poz. 1182).

 

Administratorem Państwa danych osobowych będzie CLARUM sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, ul.Józefa Wolnego 4/8.

 

Można się z nami kontaktować w następujący sposób:

  1. a) listownie: ul.Józefa Wolnego 4/8, 40-857 Katowice
  2. b) przez elektroniczny formularz kontaktowy dostępny na stronie:https://clarum.pl/kontakt/
  3. c) telefonicznie: 795 805 595
  4. d) e-mailem na adres:biuro@clarum.pl.

 

Będziemy przetwarzać Państwa dane osobowe w celu realizacji zapytania na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. f) RODO[1].

 

Będziemy przekazywać Państwa dane osobowe naszym dostawcom, którym zlecimy usługi związane z przetwarzaniem danych osobowych, np. usługi IT. Takie podmioty przetwarzają dane na podstawie umowy z nami i tylko zgodnie z naszymi poleceniami.

 

Będziemy przetwarzać Państwa dane osobowe w okresie wymiany korespondencji.

 

Zgodnie z RODO przysługuje Państwu:

  1. a)prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii, sprostowania (poprawiania) swoich danych, usunięcia danych osobowych, ograniczenia przetwarzania danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Państwa danych ze względu na szczególną sytuację; żądanie w tej sprawie można przesłać na adres kontaktowy administratora danych, podany powyżej
  2. b)prawo do wniesienia skargi do Prezes UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 – 193 Warszawa).

 

Podane dane nie będą podstawą do zautomatyzowanego podejmowania decyzji; nie będą też profilowane.

 

Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) oraz podjętych działań.